Mydło Aleppo

 

Aleppo to mydło oliwne wytwarzane od ponad 2000 lat w Syrii, w miejscowości Aleppo. Jego receptura oraz sposób wytwarzania od tamtej pory pozostały niezmienne.

 

Aleppo powstaje w specjalnych kadziach, w podwyższonych temperaturach poprzez mieszanie oliwy z oliwek oraz oleju laurowego. Następnie dodawana jest naturalnie pozyskana zasada oraz woda, wszystko po to, aby zespolić mydło. Taką mieszankę pozostawia się do wystygnięcia, a następnie formuje w kostki. Mydło otrzymane w ten sposób suszone jest w wentylowanych piwnicach bez dostępu do słońca przez około 9 miesięcy. W związku z długim okresem dojrzewania jest bardzo twarde. Dzięki niezmiennemu od lat procesowi Aleppo jest naturalnym produktem bardzo wysokiej jakości.

 

Mydło Aleppo posiada właściwości nawilżające i zmiękczające, niweluje podrażnienia oraz przyśpiesza regenerację naskórka. Zalecane jest przez dermatologów przy problemach skórnych.

 

Aleppo to w 100% naturalne mydło, którego głównym składnikiem jest oliwa z oliwek oraz olej z wawrzynu, inaczej zwany olejem laurowym. W swoim składzie nie posiada kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, a także żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

 

Naturalne mydło przeznaczone jest do każdego rodzaju skóry, również alergicznej i wrażliwej. Zawarta w nim oliwa z oliwek natłuszcza i pielęgnuje skórę. Olej laurowy z kolei znany jest ze swoich właściwości przeciwtrądzikowych oraz antyseptycznych. Działa oczyszczająco, ściągająco oraz bakteriobójczo. Skutecznie radzi sobie przy takich schorzeniach jak egzema, łuszczyca, podrażnienia, stany zapalne na tle alergicznym. Dodatkowe zastosowanie mydło Aleppo znajdzie jako krem do golenia oraz szampon do włosów. Dzięki delikatnej i 100% naturalnej formule, pozbawionej substancji zapachowych może być stosowany do pielęgnacji niemowląt oraz kobiet w ciąży (zalecane 5-8% zawartości oleju laurowego).

 

W naszej ofercie można znaleźć mydło Aleppo w dwóch przekrojach procentowych: 5%-8% oraz 12%-15%. Jest to ilość cennego oleju laurowego. Im wyższa jego zawartość w mydle tym silniejsze jest jego działanie antybakteryjne. Dzięki takiemu podziałowi możemy dobrać produkt odpowiedni do naszego ciała.

 

Mydło Aleppo jest bardzo wydaje, przy odpowiednim przechowywaniu jedna kostka wystarcza średnio na około 3 miesiące.

Produkty w rytuale

Mydło Aleppo 12%-15%
Mydło Aleppo 12%-15%
Całkowicie naturalne mydło. W swoim składzie nie posiada kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
Kup
Mydło Aleppo 5%-8%
Mydło Aleppo 5%-8%
Całkowicie naturalne mydło. W swoim składzie nie posiada kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
Kup

Pozostałe Rytuały Organique w tej serii

Rytuały Organique: Glinki
Glinki
Naturalne glinki: biała, zielona i Gassoul to produkty o wielu właściwościach głównie oczyszczających, z których tworzyć można liczne maski i kosmetyki.
Odkryj
Rytuały Organique: Mydła naturalne
Mydła naturalne
Naturalne mydła do pielęgnacji twarzy i ciała: z białą glinką, zieloną glinką, masłem Shea, błotem z Morza Martwego i płatkami owsianymi.
Odkryj
Rytuały Organique: Oleje naturalne
Oleje naturalne
100% oleje naturalne do pięlęgnacji twarzy, ciała, a także włosów: kokosowy, arganowy, makadamia, a także sezamowy.
Odkryj
Rytuały Organique: Produkty z Morza Martwego
Produkty z Morza Martwego
Błoto oraz sól pozyskiwane z Morza Martwego to doskonałe kosmetyki. Błoto silnie oczyszcza skórę z toksyn, zaś sól ma szerokie zastosowanie terapeutyczne i kosmetyczne.
Odkryj
Rytuały Organique: Savon Noir
Savon Noir
Savon Noir to 100% naturalne mydło z Maroka wytwarzane z czarnych oliwek oraz oleju oliwnego.
Odkryj